Centrum Opiekuńczo Mieszkalne Malwa – najwyższy standard usług bytowych

przez Angelika Olek

W ramach zadań zleconych Przez Miasto Stołeczne Warszawa oferujemy usługi bytowe, usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze.

Zasoby lokalowe COM Malwa to przede wszystkim ciekawa architektura i wnętrza w wysokim standardzie. Salon z antresolą i świetlikiem to część wspólna dla mieszkańców. Część mieszkalna zaprojektowana została tak, aby osoby korzystające z usług bytowych, czuli się komfortowo, możliwie zachowując domowy charakter. Dwie kondygnacje mieszkalne posiadają 14 jednoosobowych lokali mieszkalnych z łazienkami dostosowanymi do rodzaju niepełnosprawności. Każdy pokój wyposażony jest w jednoosobowe łóżko, fotel lub krzesło, biurko z szafką, szafę. Istnieje możliwość wyposażenia pokoi we własny sprzęt, meble. Każda łazienka wyposażona jest w umywalkę, sedes, kabinę prysznicową i bidet.

przykładowy pokój mieszkalny
przykładowy pokój mieszkalny
przykładowa łazienka

W zasobach bazy lokalowej warto wymienić liczne kąciki wypoczynkowe, pokoje ogólnodostępne, pokój kąpielowy z wanną z hydromasażem, pralnię, jadalnię i sale terapeutyczne: plastyczna, komputerowa, pracy indywidualnej, ogólnodostępna kuchnia z lodówką do przechowywania prywatnych przekąsek.

Wyżywienie

Dla mieszkańców COM oferujemy zdrową, smaczną i zbilansowaną dietę, z uwzględnieniem alergii pokarmowych i nietolerancji. W ramach pobytu całodobowego zapewniamy:

8:00-9:30 śniadanie, porcja zwierająca porcję pieczywa, wędliny, porcję produktu mlecznego, porcję warzyw

13:00-14:30 dwudaniowy obiad, zupę na bazie warzyw oraz drugie danie z porcją mięsa, dodatkiem węglowodanowym, i porcją warzyw, dwa razy w tygodniu danie jest wegetariańskie

17:30-19:00 kolacja danie ciepłe lub zimne, zawsze z porcją warzyw

w ciągu dnia zapewniamy dwie przekąski zazwyczaj jogurt lub owoc

przez cały okres pobytu mieszkańcy mają zapewniony dostęp do kawy i herbaty

przykładowe drugie danie obiadowe, makaron pełnoziarnisty z cukinią, szpinakiem w delikatnym sosie śmietanowym
przykładowa kolacja chlebek pita z pieczonym kurczakiem, warzywami i sosem jogurtowym